• ul. Szybka 1C/B50-421 Wrocław
  • 501 466 399Zadzwoń!
  • Godziny otwarciapon. - pt. 9.00-20.00, sb. 9.00-13.00

Co to jest implant?

Implanty dentystyczne to idealne rozwiązanie dla osób z jednym lub kilkoma brakami zębowymi. Stanowią one długotrwałe rozwiązanie i pozwalają uzyskać pożądany efekt estetyczny. Implanty dentystyczne zastępują korzeń zęba i mają charakter tytanowych wszczepów. Umieszcza się je w kości szczęki lub żuchwy, po czym integrują się one i zrastają z kością dając jednocześnie solidną podstawę do wykonania korony, ewentualnie podtrzymania protezy.

Dlaczego implant?

Implanty to rozwiązanie na lata. Pozwalają przywrócić naturalny uśmiech, pewność siebie i naturalny wygląd twarzy. Rozwiązanie implantologiczne jest o wiele bardziej trwalsze i skuteczniejsze, niż protezy i mosty. Wszczepy implantologiczne chronią kości i dziąsła przed zanikiem. Dzięki implantom poczujesz się lepiej a Twoje zęby staną się mocne i odporne na obciążenia. Znów poczujesz radość z jedzenia i zachwycisz naturalnym uśmiechem.

Zalety implantów

Szansa na estetyczny i trwały uśmiech!
Piękny uśmiech i pewność siebie
Długotrwałe rozwiązanie protetyczne
Naturalne rysy twarzy
Radość: gryzienia, mówienia i żucia
Minimalizacja utraty kości
Redukcja potrzeby szlifowania zębów sąsiednich
Zdrowie całego organizmu
Nowa jakość życia

Procedura implantologiczna

Proces wszczepienia implantu wymaga zabiegu chirurgicznego w gabinecie stomatologicznym. Taki zabieg jest w miarę bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Sprawnie przeprowadzony zabieg dla jednego implantu trwa ok. 30 minut.

Krok 1

Szczegółowe badanie kliniczne oraz radiologiczne- tomografia komputerowa. Analiza stanu zdrowia pacjenta, ocena jakości kości szczęk, planowanie leczenia chirurgicznego i protetycznego. Wstępne wyciski diagnostyczne.

Krok 2

Zabieg chirurgiczny polegający na podaniu znieczulenia miejscowego, nacięciu dziąsła, odsłonięcia kości, wprowadzeniu implantu i zszyciu rany.

Krok 3

Kontrola pozabiegowa po około 10 dniach, zdjęcie szwów.

Krok 4

Po ok. 3 miesiącach odsłonięcie implantu poprzez niewielkie nacięcie dziąsła oraz umieszczenie śruby gojącej kształtującej dziąsło wokół przyszłej korony protetycznej.

Krok 5

Pobranie wycisków lub skanowanie pola protetycznego, ustalenie rodzaju pracy protetycznej, dobór koloru.

Krok 6

Przykręcenie lub zacementowanie ostatecznej pracy protetycznej.

Kompleksowa opieka dentystyczna i gwarancja pięknego uśmiechu