Fakty i mity o wybielaniu zębów
Wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności wybielania zębów wstrzymują Cię przed podjęciem decyzji o upiększeniu uśmiechu? Nie mogłaś lepiej trafić! Obalamy mity, odpowiadając na najczęstsze pytania związane z wybielaniem zębów.
Wybielanie zębów nie jest trwałe
To pośrednio zarówno fakt, jak i mit. Jeśli po wykonaniu zabiegu nie będziesz odpowiednio dbać o swój uśmiech, to bardzo szybko wróci on do pierwotnego stanu. Najważniejsze, żeby przez minimum 48 godzin od wizyty u dentysty lub w trakcie domowej kuracji zachować białą dietę. W tym czasie odstaw wszelkie barwiące produkty, takie jak wino, kawa czy buraki, zaś częściej sięgaj po nabiał, białe pieczywo, jabłka lub banany. Chcesz szczególnie zadbać o wymarzony śnieżnobiały uśmiech? Codzienną higienę jamy ustnej uzupełnij o pastę wybielającą dla podtrzymania efektu.
Zabieg powoduje nadwrażliwość zębów
Jest to zależne od metody, którą wybierzesz. Im bardziej inwazyjna, tym większe ryzyko wystąpienia nadwrażliwości zębów. Pamiętaj o tym, że wizyta w gabinecie stomatologicznym także nie uchroni Cię w pełni przed wystąpieniem ewentualnych skutków ubocznych.
Wybielanie zębów jest drogie
To mit. Na rynku są już dostępne metody, które nie zrujnują Twojego budżetu, a przy tym skutecznie rozjaśnią zęby. W drogerii znajdziesz różne warianty produktów. Możesz zdecydować się na wybielającą pastę do zębów, systemy wybielające lub popularne wśród konsumentów paski, które pozwalają na wykonanie zabiegu wybielania zębów w domu. Nawet jeśli powtórzysz kurację kilkukrotnie w ciągu roku, to może się to okazać tańsze niż jednorazowa wizyta w gabinecie. Jednakże to laserowe wybielanie zębów przeprowadzone w sposób fachowy w naszym gabinecie stomatologicznym Esti-Dent we Wrocławiu da najtrwalszy efekt. Sprawdź cennik usług dentystycznych Esti-Dent.
Można wybielać wyłącznie zdrowe zęby
Fakt. Przed rozpoczęciem wybielania należy umówić się na wizytę u dentysty. Wykonanie tego zabiegu na zębach, które nie są w pełni zdrowe, może spowodować pogłębienie danego problemu, krwawienie dziąseł, a w konsekwencji nawet ubytki. Dlatego warto wcześniej pozbyć się wszystkich „niedoskonałości” w aspekcie zdrowia zębów, by jak najdłużej cieszyć się pięknym uśmiechem. Zabiegiem poprzedzającym wybielanie zębów jest higienizacja.
Preparaty wybielające wpływają niekorzystnie na wypełnienia
Nie jest to prawdą. Często mówi się, że nie powinno się wybielać zębów, które mają wypełnienia, ponieważ może to negatywnie wpływać na ich stan. Nie musisz martwić się o wypadnięcie plomby, jednak pamiętaj, że preparat wybielający nie zadziała na to miejsce. Jeśli masz więc zaleczony ubytek w widocznym miejscu, to po zabiegu wybielania zębów możesz zauważyć różnicę w kolorze pomiędzy wypełnieniem a zębem.