• 501 466 399Zadzwoń!
  • Szybka 1C/B50-421 Wrocław
  • Otwarte: pn 11.00 - 19.00, wt i śr 09.00-19.00czw i pt 10.00-19.00, sb umów wizytę

 Oto najważniejsze zasady postępowania:

☑️ przed wizytą zachowaj higienę jamy ustnej – pamiętaj o umyciu zębów oraz zastosowaniu nici dentystycznej 

☑️ postaraj się być na czas – twoje spóźnienie wpłynie na czas przyjęcia innych pacjentów 

☑️ jeśli wiesz, że nie dasz rady stawić się na wizytę – poinformuj o tym lekarza. Na twoje miejsce może czekać inny chętny pacjent

☑️ pamiętaj, że za sukcesem gabinetu stoi nie tylko lekarz! Recepcjonistki, personel odpowiadające za porządek i czystość, asystentki stomatologiczne – im także należy się zwykłe dzień dobry lub miły uśmiech! 

☑️ bądź uprzejmy. Zasada ta powinna nam towarzyszyć nie tylko podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym, ale być dla nas codziennością. 

Czego nie wolno robić?

❌ masz opryszczkę? Wizytę należy przełożyć na inny termin. Przyjmujący nas lekarz może się nią od nas zarazić, a co za tym idzie – być źródłem zakażenia dla kolejnych pacjentów.

❌ katar, ból gardła, gorączka? Zostań w domu! Podobnie jak w przypadku opryszczki – zarażenie lekarza niesie ryzyko choroby nie tylko u niego, ale też innych pacjentów.

❌ uszczypliwość i złość – często wizycie w gabinecie towarzyszy wiele skrajnych emocji. Jeśli czujesz, ze zaraz nadejdzie fala frustracji, a twoje nerwy są już na skraju wytrzymałość – weź dwa wdechy. Poinformuj o tym lekarza. Postarajcie się wspólnie stworzyć atmosferę, która będzie dla Ciebie jak najbardziej komfortowa, a jemu pozwoli wykonywać pracę na jak najwyższym poziomie! 

W przypadku bólu zęba największą sławą cieszy się stosowanie podstawowych preparatów przeciwbólowych.
Najczęściej wybierane są preparaty, zawierające w swoim składzie paracetamol lub ibuprofen, który w przeciwieństwie do paracetamolu wykazuje także charakter przeciwzapalny.
Z domowych środków przeciwbólowych największym uznaniem cieszą się ziołowe płukanki, zimne okłady oraz olejek goździkowy.
Najczęściej stosuje się płukanki na bazie szałwii u rumianku. Z kolei zimne okłady powodują zwężanie się światła naczyń krwionośnych oraz redukcję ryzyka ucisku zakończeń nerwowych. Sprawdzą się nie tylko w uśmierzaniu bólu, ale też niwelowaniu obrzęku.
Olejek goździkowy posiada w swoim składzie jeden z najstarszych środków przeciwbólowych, eugenol. Nasączenie wacika kilkoma kroplami olejku oraz staranne przetarcie obolałej okolicy, przyniesie chociaż na moment upragnioną ulgę.
Więcej informacji:
Ból zęba – przyczyny i leczenie

Po wyrwaniu zęba odradzamy:
jedzenia twardych posiłków,
spożywania gorących napojów i pokarmów w pierwszej dobie zabiegu;
spożywania napojów alkoholowych (co najmniej 3 dni od przeprowadzonego zabiegu);
palenia wyrobów tytoniowych (co najmniej 3 dni od przeprowadzonego zabiegu).
Więcej informacji:
Wyrwanie zęba – przyczyny, przebieg i powikłania
Zęby mądrości – czy są potrzebne i kiedy je usunąć

Szczoteczkę należy przesuwać ząb po zębie, pamiętając o każdej powierzchni oraz zachowywać odpowiednią siłę nacisku – zbyt mocne szczotkowanie może prowadzić do uszkodzenia dziąseł i tworzenia się ubytków przyszyjkowych!
Pamiętaj jednak, że to jaką szczoteczką myjesz zęby, stanowi drugorzędną rolę- najważniejsze żeby robić to regularnie!
Szczegółowego instruktażu udziela nasza higienistka stomatologiczna – sprawdź szczegóły: Higienizacja zębów Wrocław.

Szczoteczka do zębów to stanowi jeden z podstawowych przyborów, stosowanych do utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej. W zależności od potrzeb, możemy sięgnąć po szczoteczki z miękkim, średnim lub grubym włosiem. Podstawą w skutecznym użytkowaniu szczoteczek, jest ich regularna wymiana.

Kiedy sięgać po nową szczoteczkę? 

Optymalne użytkowanie wynosi 2-3 miesiące. Po tym czasie włókna szczoteczki ulegają znacznemu zużyciu, przez co nie może skutecznie spełniać swoich dotychczasowych funkcji. Warto pamiętać, że wymiana szczoteczki jest kwestią indywidualną i niekiedy konieczna jest znacznie częściej. Dzieje się tak np. na skutek dużej  siły nacisku stosowanej podczas szczotkowania.

Więcej: Prawidłowa higiena jamy ustnej i jej wpływ na zdrowie

Podczas gdy płytkę nazębną można usunąć przez dokładne szczotkowanie i nitkowanie w domu, kamień nazębny może usunąć tylko profesjonalista w gabinecie dentystycznym. W Esti-Dent nasza wykwalifikowana higienistka za pomocą nowoczesnego urządzenia usuwa kamień nazębny powyżej i poniżej linii dziąseł, piaskuje, aby usunąć osady oraz przebarwienia, i wygładza powierzchnię zęba, co pomaga zapobiec przywieraniu płytki nazębnej i tworzeniu się kamienia nazębnego w przyszłości. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu zabieg higienizacji jest teraz bezbolesny nawet dla pacjentów z odsłoniętymi szyjkami i paradontozą. Zabieg higienizacji należy wykonać około raz na pół roku.
Więcej informacji:
Kamień nazębny
Higienizacja zębów
Zęby palacza – jak palenie wpływa na nasze zęby?

W naszym gabinecie proponujemy laserowe wybielanie zębów – przynosi najlepsze i najtrwalsze efekty. Oprócz tego możliwe jest również wybielanie metodą nakładkową. Aktualne ceny wybielania zębów znajdują się w cenniku usług.

W poniższych przypadkach wizytę najlepiej umówić na inny termin:

opryszczka – wizytę należy przełożyć na inny termin. Przyjmujący nas lekarz może się nią od nas zarazić, a co za tym idzie – być źródłem zakażenia dla kolejnych pacjentów.

katar, ból gardła, gorączka – podobnie jak w przypadku opryszczki – zarażenie lekarza niesie ryzyko choroby nie tylko u niego, ale też innych pacjentów. Lepiej zostań w domu.

  • Przede wszystkim:
    • unikaj palenia papierosów- przyczynia się ono do powstania powikłania, jakim jest suchy zębodół,
    • nie spożywaj alkoholu- rozszerza on naczynia krwionośne, co może nasilać krwawienie,
    • unikaj intensywnego płukania ust- może  spowodować wypłukanie niezbędnego do prawidłowego przebiegu gojenia skrzepu,
    • zrezygnuj z nadmiernej aktywności- przez pierwsze dni staraj się odpoczywać, wyeliminuj wysiłek fizyczny,
    • unikaj gorących potraw i napojów- wysoka temperatura rozszerza naczynia krwionośne. Zwiększa to ryzyko krwawieni i utraty skrzepu.

    Kiedy można zjeść pierwszy posiłek? Po ustaniu działania znieczulenia. Zaburzone odczuwanie bodźców może prowadzić do termicznego lub mechanicznego podrażnienia śluzówki jamy ustnej! 

    Podczas lotu samolotem wiele osób doświadcza przykrych odczuć takich jak zatykanie uszu, bóle głowy czy zatok. Niekiedy dolegliwości bólowe mogą dotykać także naszych zębów:

    • ból podczas lotu samolotem dotyka zwykle zębów chorych. Zdarza się jednak, że dolegliwości mogą pojawiać się w zębach posiadających nieszczelne wypełnienia lub leczonych endodontycznie,
    • ból zęba, wywołany nagłymi zmianami ciśnienia nazywamy barodontalgią. Pojawia się on głównie podczas startu i lądowania. Jego wystąpienie wskazuje zwykle na obecność zmian w okolicy tkanek okołowierzchołkowych,
    • ból zęba, który występuje podczas lotu nazywamy aerodontalgią. Aerodontalgii sprzyjają nie tylko zęby objęte procesem próchnicowym, ale też zatrzymane ósemki! 

    Jak zapobiegać takim sytuacjom? 

    Zadbaj o swoje zęby przed wylotem! Krótka wizyta u lekarza dentysty pozwoli określić, czy w twojej jamie ustnej są zęby wymagające leczenia. Nie planuj wizyty w gabinecie na ostatnią chwilę. W przypadku, gdy któryś z zębów będzie wymagał leczenia, odpowiedni zapas czasu pozwoli na spokojne zaplanowanie kolejnych wizyt.

    Tak! Próchnica to przewlekła, infekcyjna choroba twardych tkanek zębów. Może szerzyć się ona zarówno w obrębie jamy ustnej, jak także przechodzić z jednej osoby na drugą.

    Do zarażenia się próchnicą może dojść podczas pocałunków, użytkowania jednych sztućców lub picia z jednej butelki. W przypadku dzieci, za zakażenie próchnicą często odpowiadają dorośli. Oblizywanie smoczka czy widelca prowadzi do przenikania bakterii z jamy ustnej opiekuna wprost do buzi malucha.

    W walce z próchnicą szczególnie istotną rolę pełni profilaktyka. Należy pamiętać nie tylko o codziennym szczotkowaniu zębów, ale też podstawowych zasadach higienicznych. Unikanie picia lub jedzenia z jednych przedmiotów stanowi tu kluczową rolę. 

    Zasada ta jest bardzo istotna w przypadku najmłodszych – dorośli mogą zarazić ich nie tylko próchnicą zębów, ale też wirusem opryszczki, który stanowi ogromne niebezpieczeństwo dla ich zdrowia! 

    Rozległość procesu próchnicowego prowadzi nie tylko do uszkodzenia twardych tkanek zęba, ale tez infekcji miazgi. W momencie gdy doszło do zainfekowania miazgi zęba, należy wykonać leczenie kanałowe. Polega ono na usunięciu zainfekowanych tkanek z komory oraz kanałów korzeniowych zęba.

    Alternatywą dla leczenia endodontycznego jest  usunięcie zęba. Wiele osób uznaje tą metodę za tańszą, szybszą i prostszą w wykonaniu. Nic bardziej mylnego. Po ekstrakcji lukę należy jak najszybciej zastąpić – albo uzupełnieniem protetycznym, albo implantem zębowym, co wiąże się z większymi kosztami niż leczenie kanałowe. Brak szybkiego zaopatrzenia przestrzeni po usuniętym zębie prowadzi do zaniku tkanki kostnej oraz poważnych zaburzeń zgryzowych.

    Dlatego też zawsze należy podjąć walkę o zdrowie naszych zębów. Leczenie kanałowe stanowi ku temu świetną alternatywę, która pozwoli nam cieszyć się zębem przez kolejne lata.

    Ból zęba po leczeniu kanałowym to dość częsty problem. Zdarza się, że mimo podjętego leczenia endodontycznego, pojawiają się dolegliwości bólowe uporczywego zęba. Dlaczego przeprowadzone leczenie nie daje spodziewanego skutku i dalej odczuwamy ból i dyskomfort? Może być wiele przyczyn takiego stanu. Najczęściej w trakcie zabiegu dochodzi do podrażnienia okolicznych tkanek albo występuje nadwrażliwość pozabiegowa. Powodem może być też pominięty dodatkowy kanał lub opracowanie kanału korzeniowego na niewystarczającą długość. Wszystkie te czynniki mogą wpłynąć na to, że w dalszym ciągu będziemy odczuwać przykre dolegliwości.

    Dlatego jeśli ból nie ustąpił samoistnie i utrzymuje się ponad dwa tygodnie od przeprowadzonego leczenia, niezbędna jest ponowna konsultacja lekarska oraz dalsza diagnostyka. W Esti-Dent dysponujemy odpowiednim sprzętem i doświadczeniem – jeśli ból jest uporczywy, wystarczy zadzwonić i umówić się na konsultację.
    ☎ 501 466 399
    Więcej informacji: Ból zęba po leczeniu kanałowym – jak sobie poradzić?

    Oddychanie przez usta niesie za sobą poważne konsekwencje:

    • ustny tor oddychania powoduje wzmożone ryzyko rozwoju wad zgryzu oraz dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego,
    • oddychanie takim torem powoduje nadmierną suchość w obrębie jamy ustnej. Wpływa na zmniejszenie ilości wydzielanej śliny oraz przesuszanie śluzówki. Efektem tego jest zwiększone ryzyko rozwoju procesu próchnicowego,
    • oddychanie przed usta wpływa też na funkcje mowy. Tor ten przyczynia się do zmniejszenia jakości mowy, osoby takie często zmagają się z kolokwialnie zwanym „seplenieniem”,
    • oddychanie przez usta powoduje też zmiany w wyglądzie. Twarz ma charakterystyczny pociągły kształt, warga dolna jest zapadniętą i słabo wydatna.

    W razie problemów lub niepokojących objawów radzimy umówić się na konsultacje z ortodontą.

    Korony zębowe to uzupełnienia, które można porównać do nakładek odzwierciedlających naturalny wygląd zęba. Najczęściej wykonuje się je w przypadku znacznej utraty tkanek twardych pacjenta, spowodowanej rozległym procesem próchnicowym.

    Implanty zębowe to metalowe śruby, których funkcja ma na celu zastąpienie utraconego zęba. Stanowią obecnie złoty standard implanto-protetyki. Po zakończeniu procesu implantacji i okresu gojenia pozabiegowego, na śrubę przykręcana jest korona protetyczna, zastępująca widoczną w jamie ustnej koronę zęba.

    Wybierając odpowiednią metodę leczenia, należy każdy przypadek traktować indywidualnie. 

    Poprawnie leczone i zaopatrzone koroną zęby, mogą z powodzeniem służyć przez wiele kolejnych lat. 

    Jeżeli jednak ząb wykazuje mierne rokowania, pozostawienie go w jamie ustnej może przynieść więcej szkody niż pożytku – w takich sytuacjach implantacja będzie znacznie lepszym rozwiązaniem. 

    Więcej informacji:

    Korony zębowe – rodzaje, wskazania, przebieg leczenia
    Implanty – rodzaje, przeciwskazania, koszty
    Wstawianie implanów – jak wygląda zabieg?

    Stomatologia estetyczna cieszy się coraz większą popularnością. Pacjenci szukają alternatyw, które pozwolą im zyskać zjawiskowy uśmiech. Aby go osiągnąć często decydują się na zabieg bondingu, flow-injection lub wykonanie licówek. Którą technikę wybrać?

    Bonding to inaczej licówki kompozytowe. Przy użyciu materiału kompozytowego tworzy się nowy wygląd korony zęba. Technika doskonale nadaje się to zniwelowania niewielkich defektów estetycznych, oraz poprawy kształtu  i barwy zębów. 

    Flow-injection jest zabiegiem podobnym do bondingu. Polega na poprawie uśmiechu przy zastosowaniu kompozytu oraz specjalnej szyny. Szyna wykonywana jest przez technika, na podstawie zaprojektowanego wcześniej nowego kształtu zębów pacjenta. 

    Licówki to klasyczne uzupełnienia protetyczne. Są cienkimi łuskami, które na stałe przytwierdza się do licowej powierzchni zębów. Gwarantują najlepszą estetykę, niestety – w odróżnieniu od poprzednich technik – wykonanie ich wiąże się ze zredukowaniem tkanek zęba.

    Więcej informacji:

    Licówki na zęby – rodzaje i zastosowanie 

    Zobacz nasze metamorfozy: Odbudowa estetyczna zębów

    Sprawdź naszą ofertę poprawy wyglądu zębów:

    Higienizacja – usunięcia kamienia nazębnego oraz przykrych osadów nie tylko wpływa pozytywnie na higienę jamy ustnej, ale pozwala też poprawić jakość naszego uśmiechu.

    Wybielanie – uzyskanie bielszego odcienia zębów. Zabieg można przeprowadzić w domu lub w gabinecie stomatologicznym za pomocą lasera. Bielsze zęby można uzyskać nawet po jednej wizycie u dentysty!

    Bonding – inaczej licówki kompozytowe. Przy pomocy kompozytu nasze zęby zyskują nie tylko lepszy kształt, ale też bielszy kolor oraz lepszą estetykę! 

    Licówki – stale uzupełnienia protetyczne. Wymagają one wcześniejszego przygotowania zębów, przez co osoby zainteresowane ich wykonaniem powinny zgłosić się do gabinetu odpowiednio wcześnie.

    Licówki dentystyczne to uzupełnienie protetyczne, które kształtem przypominają cienkie nakładki umieszczane na opracowane wcześniej zęby. 

    Licówki charakteryzują się wysoką estetyką – doskonale odwzorowują naturalny wygląd zęba, dzięki czemu idealnie komponują się z naturalnym uzębieniem.

    Wiele osób wybiera licówki jako alternatywę dla leczenia ortodontycznego.

    Stanowią one rozwiązanie w przypadku niewielkich wad zębowych, takich jak nieznaczne rotacje, przesunięcia lub małe szpary między zębami.

    Dodatkowo licówki sprawdzają się w przypadkach defektów kształtu zęba.

    Warto pamiętać, że licówki są rozwiązaniem estetycznym – w przypadku wad zgryzu lub poważnych zaburzeń w obrębie zębów, nie mogą być one wykorzystane.

    Skrócone wędzidło powoduje szereg problemów. W początkowym okresie życia najbardziej problematyczne jest problematyczne karmienie piersią, a skrócone wędzidełko może utrudniać dziecku swobodne przyjmowanie pokarmu! W późniejszych latach znaczna część pacjentów zmaga się z nieprawidłowościami zgryzowymi i zębowym, a także wadami wymowy, często niestety bardzo zaawansowanymi. Dlatego w takich przypadkacha nalezy jak najszybciej zgłosić się na zabieg podcięcia wędzidełka. Warto przy tym pamiętać, że zabieg ten nie ma ograniczeń wiekowych, może być on wykonywany zarówno u niemowląt, jak też dojrzałych pacjentów. 

    W Esti-Dent o pacjentów zmagających się z nieprawidłowościami w obrębie wędzidełka dba doktor Grzegorz Filipowski. Od lat specjalizuje się on w tych zabiegach, cechując się przy tym najwyższą precyzją i doskonałą techniką!

    Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu – nasz zespół chętnie udzieli szczegółowych informacji! 

    Więcej informacji:

    Laserowe podcinanie wędzidełka

    Podcinanie wędzidełka – kiedy i po co zgłosić się na zabieg?

    U dzieci w szczególny sposób należy zadbać o zachowanie zdrowia zębów i jamy ustnej. Aby to osiągnąć, konieczne jest zachowanie optymalnej ilości dostarczanych jonów fluoru.

    Pierwiastek ten stanowi podstawowy element codziennie stosowanych past do zębów. Jego obecność nie tylko wzmacnia szkliwo naszych pociech, ale też skutecznie zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy zębów. 

    Dodatkowym zabiegiem zapewniającym odpowiednią podaż minerału jest fluoryzacja. To podstawowy zabieg dodatkowej profilaktyki fluorkowej, w którym dzięki zastosowaniu preparatów o wysokiej zawartości jonów fluoru, dochodzi do wysycenia nim tkanek twardych zęba. Fluoryzacja powinna stanowić uzupełnienie codziennego stosowania fluoru. Zabieg ten nie jest w stanie zastąpić codziennej higieny jamy ustnej.

    Warto pamiętać, że zabiegi z wykorzystaniem preparatów o wysokiej zawartości fluoru nie stanowią ryzyka dla zdrowia oraz nie zwiększają ryzyka przedawkowania fluoru. 

    Więcej: Profilaktyka zębów u dzieci – lakierowanie, lapisowanie i lakowanie zębów

    Leczenie implantologiczne to doskonałe rozwiązanie zarówno przy pojedynczych brakach zębowych, jak także całkowitym bezzębiu 🦷

    W porównaniu z klasycznymi protezami, przynosi ono imponujące rezultaty.

    Dlaczego implanty są lepszym rozwiązaniem niż proteza?

    ✅ lepsza trwałość – dobrze pielęgnowane implanty mogą posłużyć nawet przez kilka dekad! Klasyczne protezy powinny być wymieniane co ok. 5 lat

    ✅ większy komfort użytkowania – implanty z osadzonymi koronami imitują naturalne zęby. Zapewniają pełną swobodę podczas żucia lub mowy. Użytkowanie protez często wiąże się ze znacznym dyskomfortem 

    ✅ korzystniejsze przenoszenie sił żucia – leczenie implantologiczne zapewnia znacznie korzystniejszy układ sił niż użytkowanie protez🦷

    ✅ naturalny i estetyczny efekt uzupełnienia – implanty z osadzonymi koronami doskonale odwzorowują wygląd naturalnych zębów. W porównaniu z klasycznymi protezami, prezentują się ze znacznie lepszym efektem.

    Więcej: Wstawianie implantu zęba – jak wygląda zabieg?
    Rodzaje implantów zębowych, przeciwskazania i koszt zabiegu

    Procedura wstawiania implantów jest coraz bardziej popularnym, a tym samym coraz częściej wykonywanym zabiegiem chirurgii stomatologicznej. 

    Wielu pacjentów, decydując się na leczenie implantologiczne, stawia zasadnicze pytanie – jak wygląda zabieg wszczepienia implantu zęba?

    Poniżej procedura w skrócie, szerzej omawiamy temat we wpisie https://esti-dent.pl/wstawianie-implantu-zeba-jak-wyglada-zabieg/

    1. znieczulenie – podanie środka znieczulającego gwarantuje zachowanie pełnego komfortu podczas przeprowadzanego zabiegu

    2. nacięcie dziąsła – dzięki niemu możliwe jest odsłonięcie miejsca, w którym ma być umieszczony implant zębowy

    3. wykonanie otworu w tkance kostnej (przygotowanie miejsca pod śrubę implantu)

    4. wprowadzenie implantu

    5. zaopatrzenie rany szwami chirurgicznymi

    Po 8–12 dniach od przeprowadzanego zabiegu konieczne jest przeprowadzenie wizyty kontrolnej oraz odsłonięcie umieszczonego wszczepu implantu. Stanowi on podstawę dla przyszłego leczenia protetycznego.

    Fluoryzacja to zabieg profilaktyczny, polegający na pokryciu powierzchni zębów preparatami o wysokim stężeniu jonów fluoru. Od wielu lat zabiegi fluoryzacji prowadzone są w szkołach, w ramach profilaktyki grupowej.

    Jak wygląda fluoryzacja w szkole?.

    Dzieci szczotkują zęby z wykorzystaniem specjalistycznych preparatów z fluorem.

    Niestety – w wielu przypadkach taka forma zabiegu nie przynosi oczekiwanych efektów. Wynika to przede wszystkim z braku odpowiedniego nadzoru nad precyzją szczotkowania. Dokładne pokrycie powierzchni zębów odgrywa kluczową rolę w genezie fluoryzacji.

    Co zamiast fluoryzacji w szkole? 

    Fluoryzacja w gabinecie stomatologicznym. Przeprowadzona pod kontrolą lekarza jest znacznie bardziej efektowna, niż w przypadku samodzielnego wykonania przez nasze pociechy.

    Warto zaznaczyć, że fluoryzacja jest jednym z kluczowych elementów profilaktyki fluorkowej.

    Niezależnie od tego, gdzie będzie wykonywana, odgrywa ona szczególną rolę w zapobieganiu próchnicy zębów.

    Droga do uzyskania prostego, pięknego uśmiechu, nie musi dłużej wiązać się z  leczeniem ortodontycznym, wykorzystującym klasyczne, metalowe aparaty.

    Współczesna stomatologia dysponuje wieloma metodami, dzięki którym szybko i bezboleśnie możesz wyprostować swoje zęby. Oto kilka z nich:

    • nakładki prostujące – nakładki prostujące zapewniają pełną estetykę podczas leczenia. Są niewidoczne, dzięki czemu pacjenci nie muszą mierzyć się z koniecznością zakładania na zęby nieestetycznych, metalowych elementów
    • bonding – licówki kompozytowe są w stanie poprawić kształt koron zębów, z wykorzystaniem klasycznych materiałów kompozytowych. Zęby stają się bardziej kształtne i równe. Już podczas jednej wizyty pacjent może uzyskać nowy uśmiech!
    • licówki – licówki to stałe uzupełnienia protetyczne, które doskonale odzwierciedlają naturalny wygląd zębów. Doskonale nadają się do korygowania niewielkich rotacji i defektów w ustawieniu zębów!

    Jeśli planujesz poprawić estetykę swojego uśmiechu – zapraszamy na konsultacje!

    ✅ pantomogram lub panorama, to potocznie używane nazwy dla rentgenowskiego zdjęcia twarzoczaszki 

    ✅ od lat zdjęcia pantomograficzne są podstawą w obrazowaniu zębów szczęki i żuchwy. Wykorzystuje się je w stomatologii zachowawczej, chirurgii, endodoncji, a także ortodoncji 

    ✅ panorama dostarcza nam informacji nie tylko na temat zębów, ale też otaczającej je tkanki kostnej. Lekarze często posiłkują się nią w celu zaplanowania odpowiedniego leczenia czy kontroli choroby

    ✅ zdjęcie pantomograficzne jest jednym z częściej zlecanych przez lekarzy dentystów badań. Mimo tego, że nie jest ono refundowane, kwota jego wykonania jest przystępna dla większości pacjentów 

    ✅ należy pamiętać, że do wykonania takiego badania niezbędne jest skierowanie od lekarza dentysty 

    ✅ w naszym gabinecie znajdziecie Państwo najwyższej jakości sprzęt do wykonywania tego typu zdjęć, tj. tomograf z pantomografem. Urządzenie to pozwala na wykonanie najwyższej jakości fotografii, zachowując przy tym pełny komfort pacjenta. Jest ono przystosowane dla wszystkich pacjentów: dorosłych, dzieci, a także dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Badanie jest szybkie i bezstresowe – po 10 sekundach zdjęcie jest już gotowe! 

    Kompleksowa opieka dentystyczna i gwarancja pięknego uśmiechu